İstanbul TravestileriTravesti denilince akıllara gelen ilk şey galiba onları birer sex objesi olarak görmek. Aslında işin boyutu bu şekilde deildir travesti kelimesi insanların gözünde sex objesi olarak görmek gerçekten çok saçma bir duyğudur.

Travestiler anne badenlerinden erkek olarak dünyaya gelselerde ruh, görünüm ve davranışları normal kadınlardan asla farklı deillerdir. Yaşantıları ve hayat düzeyleri tamamen normal kadınlar gibi esnek ve zariftir. Travesti olmak onların elinde olan bişey deildi aslında onlara sorsanız doğdukları andan itibaren kadın olmak istemişlerdi. Ama artık kadermi diyelim yoksa feleğin bir sillesimi onları bu duruma getirdi.

Hayatlarında en çok istedikleri şeydi aslında kadın olarak dünyaya gelmek ama ne yazıkki istedikleri olmadı onlarda mecburen seçimlerini bu yönde yaptılar. Türkiye’nin çeşitli illerinden İstanbul ve semtlerine yerleştiler yaşamlarını birer kadın olarak sürdürmek için. Ne yazıkki istedikleri hayatı İstanbulda bulamadılar ve hayatlarını istediği gibi gitmedi mecburen İstanbul’un yaşamına ayak uydurmak zorunda kaldılar. Çok fazla bir seçenekleri yoktu ne bir iş imkanı sundular nede güzel bir yaşam onlarda mecburen fuhuş batağının ortaasında buldular kendilerini mecburen bunu yapmak zorundalar idi çünkü İstanbul’da yaşamak onlar için o kadar basit deildi.

İnsanların aklına Travesti kelimesi çok yanliş kazındı aslında belkide onlara travesti olarak hitap edilmek hoşlarına gitmiyordu ama başka şansları yoktu mecburen bu hayata devam edecekleri. Çoğu arkadaşları artık bu hayata dayanamadı ve bu dünyadan göç edip gittiler ( Allah Rahmet Eylesin ) Bizlere söyleyecek pek fazla bir şey yok aslında tek söyleyebileceğimiz Kaderleri Ve Şansları Umarım İstedikleri Gibi Olur..

Yeni bir senenin başlanğıcında İstanbuldaki travestiler 2019 senesine mutlu ve huzurlu girmek istiyolar. Her sene yeni temenni ve dilenlerde bulunan travestiler bu senede gelenek ve göreneklerini bozmadan mutlu ve adil bir yaşam için çaba gösterecekler. Her sene çabaları ne kadar olumsuz olsada bu sene umutlarını yitirmeyip aynı şekilde özen ve çaba göstecekler. Soğuk kış aylarında olduğumuz şu günlerde İstanbul ve semt’leri kar altında olsa bile içinin ısıtacak sımsıcak travestiler sizleri beklemektedir.