Travestiler Alışverişte Neye Öncelik Vermelisiniz?

Alışveriş çoğu travesti arkadaşımızın vazgeçilmezidir. Özellikle de İstanbul travestilerinin . Kıyafet, yiyecek, ayakkabı, kozmetik… Ve dahası. Bazıları için bir hobi haline gelmiştir alışveriş. Ama genel olarak bakarsak, bir ihtiyaçtır. Örneğin evin ihtiyaçları olur ya da kışın giyecek bir bota ihtiyaç duyarsınız. Bir bakıma da hayatımız alışveriş ile devam eder, yön alır diyebiliriz. Çünkü alışveriş görüldüğü üzere çok kapsamlı bir kavramdır. Yaşamımızın bu kadar içinde olmasından dolayı bizim de dikkat etmemiz gereken hususlar elbette ki olacaktır. Peki, nedir bu hususlar? Gelin birlikte inceleyelim, alışveriş yaparken nelere öncelik vermeliyiz?

Bütçe

Her travesti bireyin kendine göre bir bütçesi vardır. Bütçeler gelir durumuna göre, ailedeki birey sayısına göre veya yaşanılan şehre göre şekillenir ve değişir. Bütçeyi korumak ve kendimizi zora sokmamak gerekir. Alışverişi ihtiyaca göre ve bütçeye göre yapmamız oldukça önemlidir. Eğer ailede kişi sayısı fazla veya gelir sayısı düşükse, bütçeyi idareleri bir şekilde yönetmek gerekir. Herkesin ona göre ihtiyaçlarını gidermesi ve alışveriş yapması beklenir.

Kalite

Aldığımız ürünün bize yarar getireceğini ve ihtiyacımızı karşılamasını temenni ederek alırız. Fakat bazı önemli konulara dikkat etmeyerek, bu temenniyi boşa çıkarabiliriz. Malın kalitesi her sektörde dikkate alınması gereken bir şeydir. İç çamaşırı alırken de, manavdan meyve alırken de…
Kalitesiz ya da bozuk bir ürünü aldığınızda yaşanacak sıkıntılar epeyce fazla. Mesela marketten ucuz diye aldığınız paketli bir ürün, yediğinizin akşamı sizi zehirleyerek hastanelik edebilir. Ya da bir kozmetikçiden aldığınız makyaj malzemesi cildinizi tahriş edip, amacının tam aksine sizi kötü gösterebilir. Tüm bunların yaşanmasını hiçbirimiz istemeyiz. Yani kalite konusuna dikkat etmekte fayda var.

Güvenilirlik

Aslında güvenilirlik konusu, kalite maddesine biraz benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Alışveriş yaparken güvendiğiniz, uzun süredir alışveriş yaptığınız bir yerden yaparsanız, daha demin bahsettiğimiz bu kalitesiz ürünlerin yol açacağı kötü durumlar belki de yaşanmayabilir. Bu sadece çevremizdeki dükkan veya marketler için geçerli değil tabii. İnternetten yapılacak olan bir alışveriş için de aynı durumlar söz konusu. Hatta güvenilirlik maddesi en çok internet alışverişleri için söz konusu. İnternet çok geniş bir platformdur. İnsan orada kendini bile kaybedebilir. Satıcıların reklam cazibesine uyup tuzağa düşebilir veya kandırılabilir. İnternet sayfasında görüp beğendiğimiz bir elbisenin, gördüğümüz ve beklediğimiz gibi gelmemesi bile bir tuzağa düşmektir. Tekrar hatırlatmakta fayda var: Lütfen herkes bildiği, güvendiği yerden alışveriş yapsın. Kalitesine, gerçekçiliğine, fiyatına güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanız, yapacağınız alışverişin keyfini katlayacaktır.

Güvenle alışveriş yapacağınız bir kaç site önerisi:

İnternetten güvenle ve kolaylıkla alışveriş yapmak isteyen travestiler için, size şunları önerebilirim:
İşte Türkiye’nin en iyi ilk on sitesi;

  1. Trendyol
  2. Hepsi Burada
  3. N11
  4. Çiçek Sepeti
  5. Gitti Gidiyor
  6. Amazon
  7. Aliexpress
  8. Morhipo
  9. Boyner
  10. Ebay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir